Warto wiedzieć o odkurzaczach bezprzewodowych

Tutaj znajdziesz obszerny przewodnik po wszystkich rzeczach, na które musisz zwrócić uwagę przed zakupem bezprzewodowego odkurzacza. Jeśli jesteś już gotowy do wyboru, możesz przejść bezpośrednio do naszego testu bezprzewodowego odkurzacza.

Czym jest odkurzacz bezprzewodowy?

Mówiąc najprościej, bezprzewodowy odkurzacz to odkurzacz bez przewodu. Innymi słowy, odkurzacz, który możesz swobodnie odkurzać, nie martwiąc się o gniazdka po drodze. Zamiast przewodu odkurzacz ma akumulator, który zapewnia niezbędną moc ssania. Ten typ odkurzacza występuje w dwóch wariantach:

Zwykły” odkurzacz, przypominający modele przewodowe, a także odkurzacz 2w1. 2-w-1 działa zarówno jako zwykły odkurzacz, jak i jako odkurzacz ręczny. Chociaż siła ssania może być nieco mniejsza w tych modelach 2 w 1, są one dość inteligentne. Oferują możliwość odkurzania zarówno większych powierzchni, takich jak podłogi i dywany, jak i zbierania okruchów ze stołu śniadaniowego lub sofy.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson ma zalety i pewne wady

Odkurzacze bezprzewodowe mają oczywiście zarówno zalety, jak i wady. I dobrze jest wiedzieć o obu, zanim zainwestujesz w jeden. Tylko w ten sposób można dokonać właściwego wyboru – a nie tylko wybrać odpowiedni model do pracy. Oczywiście jedną z najbardziej oczywistych zalet jest brak drutu. Dzięki temu nie musisz podłączać odkurzacza do gniazdka i potem zwijać przewodu.

Ponadto odkurzacze bezprzewodowe Dyson również nie są wyposażone w worek do odkurzacza, tak jak tradycyjne odkurzacze. Zamiast tego wszystko, od zera ludzi po kurz i klocki Lego, jest gromadzone w specjalnym pojemniku, który wystarczy opróżnić do kosza, gdy jest pełny. Możesz nawet opróżnić go bezpośrednio do kosza na śmieci na zewnątrz. Dzięki temu unikasz zarówno inwestowania, jak i ciągłej wymiany worków do odkurzaczy.

Wreszcie, istnieje również wyraźna zaleta, że ​​odkurzacz jest bardzo łatwy w użyciu. Po prostu włącz i zacznij. A gdy nie jest używany, możesz go wygodnie naładować, aby był gotowy do następnej rundy. Można to zrobić w dołączonej podstawce ładującej lub podłączając ją do gniazdka – wszystko w zależności od indywidualnego modelu. Jak można przeczytać, o odkurzaczu bezprzewodowym można wiele powiedzieć. Ale są też pewne wady związane z wyborem bezprzewodowego Dyson, a nie bardziej tradycyjnego odkurzacza

Jedną z rzeczy, o których musisz pamiętać, jest czas użytkowania. Oznacza to, ile czasu odkurzacz może faktycznie odkurzać, zanim będzie musiał zostać ponownie naładowany. Tam, gdzie zwykły odkurzacz może odkurzać tak długo, jak w gniazdku jest prąd, sytuacja wygląda nieco inaczej z odkurzaczami bezprzewodowymi. Tutaj w odkurzaczy bezprzewodowym Dyson czas użytkowania waha się od 20 minut do 2 godzin. W zależności od modelu.

Może to być ograniczeniem, jeśli nie możesz pokryć całego domu na jednym ładowaniu. Następnie trzeba kilka razy podzielić pracę i poczekać, aż odkurzacz znów będzie gotowy do walki. Ponadto odkurzacz bez przewodu nie ma do końca takiej samej pojemności kurzu, czyli ilości kurzu, jaką może pomieścić „worek” jak tradycyjny. Dlatego musisz opróżniać odkurzacz nieco częściej, jeśli ma działać optymalnie i mieć maksymalną wydajność ssania.

Odkurzanie – część codzienności

Niezależnie od tego, czy szukasz bezprzewodowego odkurzacza Dyson, czy też bardziej interesuje Cię klasyczny model, odkurzacz to zawsze dobry pomysł! Zapewnia nie tylko czysty dom, ale także lepszy klimat w pomieszczeniu. I faktycznie zmniejsza również ryzyko dostania się szkodliwych substancji do domu. Wiele rzeczy, które masz w domu, zawiera pewną liczbę bi-substancji chemicznych, które są uwalniane do powietrza, w którym żyjesz i którym oddychasz. Substancje te wiążą się z kurzem i możesz ryzykować ich wchłanianie podczas oddychania. To przede wszystkim urządzenia elektryczne, takie jak płaskie ekrany, komputery i tablety, emitują te cząsteczki chemiczne.

Dlatego warto regularnie odkurzać z Dyson. Według Duńskiej Agencji Ochrony Środowiska powinno się to robić przynajmniej raz w tygodniu, a najlepiej częściej! A najlepiej zanim zobaczysz pierwszego człowieka zerowego toczącego się po podłodze. Masz dzieci, zwierzęta lub alergie? Następnie należy zwiększyć liczbę przeciągania odkurzacza po podłodze, podobnie jak zaleca się regularne wycieranie kurzu. Jeśli zaczniesz robić dobre rutyny, natychmiast zauważysz różnicę.

Odkurzanie bez komplikacji

Wolisz, aby cotygodniowe odkurzanie odbywało się bez większych komplikacji? A czy szukasz przede wszystkim odkurzacza całkowicie bez przewodu i ciągłej potrzeby przebywania w pobliżu gniazdka? W takim razie bezprzewodowy odkurzacz to zdecydowanie rozwiązanie dla Ciebie! Ale który wybrać? Obecnie istnieje duży wybór tych inteligentnych odkurzaczy bezprzewodowych i kuszące może być wybranie pierwszego i najlepszego. Możesz jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy – i sporo irytacji – dowiadując się, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Poniższe sekcje bezpiecznie poprowadzą Cię przez koncepcje i poprowadzą Cię właściwą ścieżką.

Bateria – rodzaj, czas ładowania i użytkowania.

Jak sama nazwa wskazuje, bezprzewodowego odkurzacza nie można podłączyć do gniazdka. Zamiast tego pobiera moc ssania ze specjalnej baterii. Zazwyczaj są to dwa różne rodzaje baterii, które jednak dość do siebie przypominają. Akumulatory NiMH mają na ogół długą żywotność i można je wielokrotnie ładować. Z drugiej strony akumulator Li-ion nie wytrzymuje tylu ładunków, ale na tyle, że większość osób w zwykłym gospodarstwie domowym będzie zadowolona. Wspólne dla obu typów baterii jest jednak to, że musisz pamiętać o ich naładowaniu. W przeciwnym razie nie zbliżysz się do rogów ani po okruchach, ani po zerowych ludziach.

Czas ładowania odkurzacza akumulatorowego różni się w zależności od modelu. Na początek pełne naładowanie odkurzacza zajmuje około 5-6 godzin. Możesz więc robić to korzystnie w nocy lub podczas pracy. Wtedy będzie gotowy, gdy będziesz wolny.

Ale jedną rzeczą jest naładowanie odkurzacza. Inną rzeczą jest to, jak długo możesz go później używać. A w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych wrażliwym punktem jest właśnie czas użytkowania. Tutaj również istnieje różnica między różnymi modelami na rynku. Niektóre odkurzacze mogą działać przez około 20-25 minut, podczas gdy inne mogą pracować przez ponad godzinę.

Jeśli chcesz używać odkurzacza bezprzewodowego jako jedynego odkurzacza w domu, warto poszukać takiego, który ma długą żywotność. W ten sposób zapewniasz maksymalne odkurzanie w jednym i tym samym kroku roboczym – bez przerw. Przejdź od razu do najlepszego bezprzewodowego odkurzacza pod względem długiej żywotności. Więcej informacji można uzyskać na stronie https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-zewnetrzne/jak-wybrac-dla-siebie-dobry-odkurzacz,n,1000312105.html

Rozmiar ma znaczenie

Wybór bezprzewodowego odkurzacza ma wiele zalet. Jednym z nich jest to, że często są one zarówno mniejsze, jak i lżejsze niż klasyczne odkurzacze. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że nie musisz ciągnąć odkurzacza za sobą i cofać go po rogach, nad ramami i obok mebli. Zamiast tego bezprzewodowy odkurzacz działa bardziej jak miotła, którą pchasz przed siebie. Podobnie jak w przypadku zwykłej miotły, długość jej może być ważna dla łatwości użytkowania. Jeśli dieta jest zbyt długa, łatwo staje się niewygodna, a jeśli jest zbyt krótka, możesz skończyć z bólem pleców. Dokładnie to samo dotyczy bezprzewodowego odkurzacza, więc zwróć uwagę na jego długość.

Waga – dla łatwiejszej obsługi.

Rozmiar i długość mogą zatem decydować o łatwości odkurzania. Podobnie skala. W przypadku tradycyjnych odkurzaczy przeciąganie ciężkich modeli po stopniach i zakrętach może być dodatkowym wyzwaniem. Nie wspominając o konieczności podnoszenia i schodzenia po schodach lub przechowywania go po użyciu. Jeśli chodzi o modele bezprzewodowe, waga również ma niewiele do powiedzenia. Na początek można powiedzieć, że im lżejszy odkurzacz, tym łatwiej się nim posługiwać. Dlatego też większość bezprzewodowych odkurzaczy też nie waży zbyt wiele – warto jednak zwrócić uwagę na to, ile. Najlepsze odkurzacze bezprzewodowe ważą średnio około 3 kg, co sprawia, że ​​odkurzanie jest łatwe i wygodne.

Cicho lub głośno – co wolisz?

Oprócz tego, że odkurzanie może być trochę uciążliwe, może być również dość głośne. Bo choć w technologii odkurzaczy wydarzyło się sporo, to jeszcze nie wynaleziono odkurzacza, który jest całkowicie i całkowicie bezgłośny. A jeśli chodzi o odkurzacze bezprzewodowe, często robią nieco więcej hałasu niż tradycyjne odkurzacze. Czy chciałbyś model, który bardziej ssie niż hałasuje? W takim razie dobrym pomysłem może być przyjrzenie się specyfikacjom. Obecnie istnieją odkurzacze o poziomie hałasu prawie 80 dB, co odpowiada hałasowi z ruchliwej drogi. Na szczęście są też cichsze tego typu, o poziomie hałasu około 52 dB.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz