Z jakiego powodu warto zrobić sobie permanentny makijaż

O zaletach makijażu permanentnego przekonało się już mnóstwo pań. Przede wszystkim zapewnia on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilku lat, i przez ten czas praktycznie nie ma konieczności jego poprawiania i stania przed lustrem. Dlatego też sprawdza się on doskonale u pań, które same nie umieją się dobrze malować lub zwyczajnie nie mają na to chęci i czasu.

Sam zabieg nieco przypomina wykonywanie tatuażu, ale jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie barwnik wprowadza się znacznie płycej pod skórę, dzięki czemu nie pozostaje tam na zawsze, a z czasem się wchłania. Najczęściej widoczne efekty utrzymują się od roku do kilku lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania niezwykle istotne musi być przestrzeganie ustalonych procedur i środków bezpieczeństwa, bo mimo wszystko to jest zabieg inwazyjny. Dlatego też makijaż permanentny Gdynia wykonywać się powinno wyłącznie w porządnych salonach kosmetycznych, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Również nie każdy może go zrobić, przeciwwskazaniem jest na przykład ciąża, alergie na barwniki czy też pewne choroby. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed pierwszym należy się przygotować biorąc leki przeciwopryszczkowe przez parę wcześniejszych dni. Aplikowanie barwnika pod skórę trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć niekiedy może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u części pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, ale niektóre mogą odczuwać znacznie silniejszy ból.

W związku z tym że zostaje naruszana wierzchnia warstwa naskórka, to częstym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Takie objawy to coś zupełnie normalnego i powinny po kilku dniach całkiem ustąpić. Nie ma potrzeby brania dłuższego urlopu czy chorobowego, bo już na następny dzień da się pracować. Po zagojeniu skóry należy się jeszcze raz pojawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedociągnięć. Jest zalecane, aby przez kilka tygodni od wykonanego zabiegu unikać mocnego opalania, bo spowodować ono może jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz