W jakich sytuacjach będą się sprawdzać napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia bardzo często będą do swojej pracy potrzebować jakiegoś napędu. W klasycznych rozwiązaniach mogą to być zasilane prądem silniki Promotor, które wraz z odpowiednio dobraną przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Napędy z silnikami cieszą się ogromną popularnością, możliwości w zakresie ich wykorzystania są bardzo szerokie, lecz w wielu przypadkach projektanci zaczynają wybierać jakieś inne rozwiązania. Jednym z ciekawszych są motoreduktor promotor, które w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami mają liczne zalety. Przeciętny motoreduktor jest złożony z napędu elektrycznego oraz gotowej mechanicznej przekładni.

Przez to, że całość jest umieszczona w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a dodatkowo nie trzeba się już zajmować projektowaniem mechanizmu zębatek. Motoreduktory są dostępne w wielu różnych rodzajach, różniących się obrotową prędkością, momentem obrotowym oraz pozycją pracy. Dzięki temu podczas projektowania można wybrać jeden z wielu oferowanych w katalogach, co znacznie usprawnia cały proces.

Rzecz jasna motoreduktor promotor w pewnych zastosowaniach nie będzie się sprawdzał, między innymi przy potrzebie przeniesienia dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wtedy rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele modeli tych urządzeń przeznaczonych jest do pracy w trudnych warunkach. Wówczas posiadać one na przykład będą łożyska izolowane elektrycznie, lub jakieś inne elementy wyposażenia, jakie pozwolą na taką pracę, bez ryzyka awarii całej konstrukcji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz