W jaki sposób zadbać o otoczenie?

Zaśmiecanie środowiska tonami odpadów jest sporym problemem ekologicznym. Jest coraz mniej miejsc, w których mamy prawo magazynować śmieci, wobec tego ważne jest po raz kolejny wykorzystania wszelkich surowców, jakie nadają się do recyklingu, a również obszerny znaczenie ma zmniejszenie ilości śmieci trafiających na wysypiska. Jak jednakże to zrobić? Po pierwsze widząc na ulicy osobę rozdającą ulotki omijajmy ją wysokim łukiem bądź najzwyczajniej w świecie dziękujmy za ulotkę reklamową.

To naturalnie dzięki temu nie trafi ona po kliku sekundach do kosza, a ulotkarz oraz tak ma wynagradzane za godzinę pracy, a nie zależnie od ilości rozdanych towarów reklamowych. Wpływ na fabrykację śmieci mogą również mieć nasze selekcje na zakupach. Atrakcyjną opcją jest też na przykład zamiana toreb plastikowych na te ekologiczne – torby bawełniane. Nie zapominajmy, iż warto kupować towary w większych opakowaniach aniżeli w kilku mniejszych (lepiej zakupić wodę 1,5 litra aniżeli trzy małe wody 0,5 litra w trzech butelkach bądź też jeden duży proszek do prania zamiast paru mniejszych w samoistnych kartonikach).

Zwracajmy uwagę na opakowania – nie kupujmy towarów na próżno zapakowanych bądź też z nie nadających się do recyklingu substancji. Ważna jest także solidność towaru, albowiem poprawniej jest zainwestować w droższy towar, jaki posłuży nam parę lat aniżeli w taki, jaki za rok trafi na śmietnik. Coraz więcej osób intryguje się ekologią. Objawia się to między innymi wypełnionymi pojemnikami na nieczystości nadające się do ponownego wykorzystania.

Do zasobników rzucamy tylko szkło opakowaniowe w postaci szklanych butelek, słojów i opakowań po kosmetykach. Żadne inne nie wchodzi w grę, ponieważ nie może być poddawane recyklingowi (np. lustra, szyby czy inne rodzaje szkła płaskiego, szklanki, kieliszki, naczynia żaroodporne, porcelana, okulary, żarówki czy świetlówki). Nie zapominać przystaje także, by kasować szkło do słusznych zasobników – szkło chromatyczne do zielonych, tudzież achromatyczne do białych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 komentarz

Dodaj komentarz