Terapia choroby dwubiegunowej w poradni psychologicznej Spokój w Głowie

Leczenie choroby dwubiegunowej w gabinecie psychologicznym Spokój w Głowie zależy od faktu, w jakim stanie jest chory w wyznaczonym czasie. W przypadku ChAD leczenie może przynieść remisję całkowitą albo chociażby zmniejszyć nasilenie objawów. Leczenie będzie zapobiegać też powrotom choroby w późniejszym czasie i pozwala powrócić do normalności, a także cieszyć się życiem bez ChAD. Jest to określane jako leczenie podtrzymujące, jakie przynosi bardzo dobre rezultaty.

W głównej mierze natomiast chory będzie wyposażany w rozwiązania z pomocą jakich może dostrzec u siebie objawy choroby dwubiegunowej w dalszych latach i tym samym rozpoznawać własne stany powiązane z psychiką plus efektywniej oraz prędzej odpowiadać na nie. To będzie przeciwdziałać nasilaniu się objawów. Główną cechą, jaką wyróżnia się choroba dwubiegunowa jest to, że często towarzyszą jej inne schorzenia. Najczęściej są to uzależnienia. Z tego powodu psychoterapeuci w wielu przypadkach będą stawiać w wypadku pacjentów którzy zmagają się z tym zaburzeniem podwójną diagnozę. Im w większym stopniu trudny do leczenia jest wyznaczony przypadek, tym bardziej złożone stanie się jego leczenie. W wielu przypadkach będzie zahaczało ono też o farmakologię.

W takiej sytuacji chory będzie przyjmować lekarstwa stabilizujące nastrój a także leki antydepresyjne. Specjalista od psychiatrii do którego będzie wysłany pacjent może także zarekomendować środki nasenne oraz o działaniu przeciwlękowym. O sposobie terapii w każdej sytuacji będzie decydować specjalista od psychologii, po wstępnej dyskusji z chorym a także po zaznajomieniu się z objawami choroby dwubiegunowej. Poza oddziaływaniem psychoterapeutycznym często wdrożona jest też edukacja psychologiczna.

Na dodatek eksperci z przychodni wskazują na to, jak istotna jest pomoc psychologiczna dla rodzin pacjentów. Jest ona istotna w rozwiązywaniu konfliktów wynikających z choroby a także pomaga w skuteczniejszym budowaniu komunikacji w systemie rodzinnym. Oczywiście, we wskazanym ośrodku można oczekiwać na tego typu wsparcie. Mało tego, na równi chory, ale też jego bliscy mają możliwość dowiedzieć się wszystkiego o chorobie z witryny www przychodni. To pozwoli lepiej zrozumieć specyfikę tego schorzenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz