Strony we współczesnym internecie

W dwudziestym pierwszym wieku nie wolno bagatelizować żadnej informacji. Nawet na pierwszy rzut oka błahe wiadomości są w stanie mieć wpływ na nasze życie. Trzeba dorównać kroku światu i być na bieżącą w niemalże każdej dziedzinie. Konflikty polityczne, odkrycia leczenia, eksploracja kosmosu, codziennie słuchamy o czymś nowym. Radio i telewizja informują nas jak możemy wpłynąć na przyszłość naszą idealną oraz kolejnych pokoleń.

Dzisiaj dostęp do informacji jest bardzo łatwy. Ogólnodostępny Internet, w którym wynajdziemy fakty ukazywane na bieżąco. Jesteśmy w stanie na żywo obejrzeć ważne zdarzenie na drugim końcu świata.

Telewizja też natychmiastowo przekazuje wiadomości o najistotniejszych wydarzeniach. Możemy również wybierać pośród kanałów tematycznych, traktujących o historii, przyrodzie czy naukach ścisłych – więcej na www.mocwiedzy.com. Może wydawać się to ekscentryczne, lecz nie we wszystkich krajach ludzie mają tak swobodny dostęp do wiadomości. W Korei strony internetowe są cenzurowane. Przy skomplikowanym dostępie do wiadomości, czujemy się jak odcięci od świata.

Właśnie dlatego wielkie oburzenie budzi nadmieniona wcześniej sprawa cenzury. Władze Korei cenzurują wszystko, czasopisma, telewizję, radio. Nie zezwalają swoim obywatelom na uzyskiwanie informacji z zagranicy lub też np. o faktycznym stanie gospodarki państwa. Wiadomości emitowane przez władze są najczęściej fałszywe. My zaś, mając swobodny dostęp do środków przekazu sami decydujemy, co uznajemy za oryginalne informacje, a w co nie wierzymy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz