Praca kierowcy ciężarówki w niemieckiej firmie – dlaczego się opłaca

Każdego dnia po autostradach i ulicach w Europie rozwożone są ogromne ilości najróżniejszych produktów. Spora część takich transportów jest realizowana za pomocą ciężarówek, a nimi z kolei kierują doświadczeni zawodowi kierowcy. Zapotrzebowanie na takich kierowców nie tylko się nie zmniejsza, ale bez przerwy rośnie. Spowodowane to jest tym, że rośnie również ilość przewożonych produktów, oraz duża presja na to aby wszystko docierało jak najszybciej na miejsce. Z tego też powodu bardzo łatwo zrozumieć, że w zasadzie wszyscy zagraniczne i krajowe firmy cały czas szukają nowych ludzi do takiej pracy, zapewniając im rzeczywiście atrakcyjne warunki. Rzecz jasna znacznie więcej można zarobić w firmach z zagranicy, i to właśnie do nich swoje CV składa coraz większa liczba kandydatów.

Uczciwie jednak należy przyzna, że praca kierowca niemcy poza wieloma istotnymi zaletami ma także jedną zasadniczą wadę. Podejmując decyzję o takim zajęciu liczyć się bowiem trzeba z tym, że się będzie widzieć rzadziej rodzinę. Z Niemiec jest co prawda znacznie bliżej niż przykładowo z Wielkiej Brytanii czy Włoch, ale i tak na przyjazd co weekend w domu raczej nie będzie można liczyć. Lecz te niedogodności na pewno zrekompensują w jakiś sposób wypłaty, które w przypadku niemieckich firm transportowych naprawdę do niskich nie należą. W niejednym przypadku doświadczony kierowca c+e niemcy liczyć może nawet na kilkukrotnie wyższą wypłatę niż to, co oferują nasi pracodawcy.

A to będą już pieniądze, dla jakich wielu ludzi może się zdecydować na to, żeby ograniczyć spędzany z rodziną czas. Dodatkowo w wielu przypadkach można też liczyć na różnego rodzaju socjalne dodatki. Osobom które mają małe dzieci może zostać wypłacony tak zwany kindergeld, niejednokrotnie zarówno kierowca jak i osoby z rodziny liczyć też mogą na prywatną opiekę medyczną. Na pewno duże znaczenie ma także kwestia opłacanych w Niemczech składek. Pracując legalnie w tym kraju liczyć można bowiem na emeryturę niemiecką, jaka z pewnością będzie dużo wyższa niż to, co czeka starsze osoby u nas.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz