O jakich rzeczach należy pamiętać przy pielęgnacji suchej skóry

Jednym z poważniejszych wyzwań przy codziennej pielęgnacji jest sucha skóra. Niejednokrotnie występuje ona w wyniki jakiś zaburzeń w gospodarce lipidowej, wówczas niedobory lipidów sprawiają, że naskórek nie pełni dobrze swojej roli. Skóra zaczyna być mało jędrna, szorstka i matowa, a równocześnie pojawiać się na niej mogą białawe złuszczenia. Ale przyczyn takiego stanu może być więcej, przykładowo genetyczne czynniki, rozmaite schorzenia czy po prostu proces starzenia.

Wpływ na wysychanie może mieć nawet dieta uboga w składniki odżywcze czy chodzenie do solarium albo przebywanie w pomieszczeniach z klimatyzacją. Z tego też powodu osoby mające taką skórę muszą zadbać o nią odpowiednio, co w praktyce nie jest wcale jakieś bardzo trudne. Trzeba przestrzegać jedynie paru istotnych reguł, i nie powinno być żadnych problemów z utrzymaniem dobrej kondycji skóry. Po pierwsze zacząć trzeba od rzeczy podstawowej, to znaczy właściwego nawodnienia. Sporo osób zapomina o tym, żeby wystarczająco dużo pić, a to jest akurat bardzo ważne, bo niedobór płynów jest niekorzystny dla kondycji naskórka. Niezwykle istotne jest też stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnowania.

Powinny być one z jednej strony delikatne i mało podrażniające, a równocześnie posiadać w swoim składzie różnego rodzaju substancje zatrzymujące wodę i nawilżające. Bardzo dobre są produkty na bazie kwasu hialuronowego, jaki jest uważany za rzeczywiście skuteczny w takich zastosowaniach. Z kolei są wykluczone wszelakie środki z alkoholem, gdyż mocno się one przyczyniają do złuszczania naskórka i powodować mogą podrażnienia. Z takich codziennych zaleceń to warto także unikać klimatyzowanych wnętrz, gdyżklimatyzacja znacząco przyczynia się do wysuszania, a jeśli nie będzie możliwości zrezygnowania, to należy wówczas używać dobre nawilżające kremy. Sporo na temat tego, jak opiekować się suchą skórą można znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, takich jak na przykład poradnik-rodzinny.pl/jak-pielegnowac-sucha-skore/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz