Maszyny do cięcia styropianu – o czym należy pamiętać podczas wyboru

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do cięcia płyt styropianowych należy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim duże znaczenie ma prostota i łatwość użytkowania. Maszyna do cięcia styropianu powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby z jej używanie mogły sobie poradzić nawet osoby nie mające dużej praktyki w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna będzie też solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt pracować przecież musi na rozmaitych budowach, a przecież tam warunki są bardzo różne, z tego też powodu nie może on być zbyt wrażliwy i delikatny. Podejmując decyzję o zakupie warto również zorientować się, jakie parametry ma wybrana gilotyna do cięcia styropianu.

Po pierwsze ważna będzie maksymalna wysokość i szerokość ciętych płyt. Z reguły styropianowe płyty mają rozmiar 50 na 100 centymetrów, tak więc dla kompleksowego obsłużenia urządzenie powinno umożliwić pełne przecięcie po przekątnej elementu. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie kilka modeli, dzięki czemu można łatwo dobrać najbardziej pasujący do oczekiwań.

Niekiedy poszczególne modele mogą się też różnić mocą zasilacza, w praktyce im taki zasilacz będzie większy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Niezwykle potrzebną funkcją jest możliwość cieniowania styropianowych płyt. Wówczas drut oporowy blokuje się na odpowiedniej wysokości, co umożliwi przecięcie jednej płyty na dwie o określonej grubości. Dobre maszyny umożliwiają również wycinanie skomplikowanych kształtów, przez co świetnie się sprawdzają na przykład w firmach mających dużo wysyłek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz