Kupno kolektorów słonecznych i montaż fotowoltaiki

Obowiązujące przepisy budownicze wymagają posiadania świadectw energetycznych dla każdego obiektu. Jest to bardzo znaczący dokument, ponieważ stwierdza, czy budynek jest energooszczędny, czy nie. Dla właścicieli domów jednorodzinnych może posiadać wybitnie duże znaczenie, albowiem w wypadku sprzedaży domu energooszczędnego, jego cena na pewno będzie wyższa niż za dom budowany wedle dawnych standardów. Oprócz stosownej architektury budynku, niezwykle istotne jest źródło energii, z której korzysta dom.

Kolektory słoneczne, to dzisiaj coraz bardziej przystępne i znajdujące uznanie rozwiązanie techniczne, umożliwiające korzystanie z gratisowej energii słonecznej. Od paru lat ceny energii pozyskiwanej z nieodnawialnych źródeł energii rosną, a razem z nimi rosną koszty eksploatacji mieszkań – skutkiem tego przetestuj już dzisiaj https://sunking.pl/krakow/. Ogrzewanie wnętrz przy pomocy energii elektrycznej bądź gazu, rozpoczyna powoli przerastać możliwości stereotypowego Kowalskiego. To przykre, w wielu obiektach, przede wszystkim starych kamienicach nie wolno na razie zainstalować paneli słonecznych, niemniej jednak już powstają wielorodzinne domy ogrzewane przez kolektory słoneczne.

Szacuje się, że przy odpowiednim doborze instalacji, wolno zaoszczędzić nawet do 90% energii pozyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych. Dużo osób jeszcze się obawia, że bowiem nie jesteśmy krajem nasłonecznionym przez cały rok, ogrzewanie energią słoneczną może się nie spowodować. Nowoczesne kolektory słoneczne, pobierają energię słoneczną nawet przy znaczącym stopniu zachmurzenia. W praktyce, tylko w porze zimowej będziemy musieli uzupełniać ilość potrzebnej energii, energią elektryczną. Od wiosny do jesieni, gruntownie wystarczy nam przetworzona energia słoneczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz