Jak efektywnie poradzić sobie z żałobą?

Współczesny świat żąda współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niezwykle w szeregu przypadków są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są niezmiernie różnorodne – ma okazję to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zaburzenia po traumatycznym przeżyciu, komplikacje z mówieniem oraz dziesiątki innych zdarzeń, jakie miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog funkcjonuje równolegle z dziećmi i ich rodzicami – sprawdź terapia współuzależnienia radom. Psycholodzy dziecięcy pracują w wielu miejscach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. Podczas ustalania terminu pierwszej wizyty należy się zapytać, czy na pierwsze spotkanie przybyć z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, iż pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu słusznego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu oraz przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im bardziej złożony problem, tym poprawniej trzeba się do niego przygotować.

Poprawnie, gdyby rodzice spisali sobie wszelkie trudności, wątpliwości, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym odpowiedniej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie wolno na początku określić, jak wielu spotkań będzie wymagała terapia. Na ogół, po kilku spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, Ci z kolei przekazują doktorowi swoje spostrzeżenia – na tej bazie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego przedsięwzięcia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz