Jak dobrze przygotować paznokcie do manicure

Dużo pań ozdabia bardzo chętnie posiadane paznokcie. Bez przerwy dużym zainteresowaniem się cieszą rozmaite lakiery, jakie są dostępne w ogromnej liczbie odcieni i kolorów. Dużym plusem lakierów jest to, że łatwo je można nałożyć samemu, bez potrzeby wizyty w jakimś salonie. Lecz panie decydują się też bardzo chętnie na różnego rodzaju naklejane czy nakładane paznokcie, na przykład hybrydowe. Jeśli zrobi się je dobrze, to świetnie się będą prezentować przez dłuższy czas, a bardzo ważne w takim zabiegu jest przygotowanie w odpowiedni sposób powierzchni paznokci. Jeśli znajdować się na nich będzie lakier, to koniecznie należy go ściągnąć, tak samo jak wszystkie inne zanieczyszczenia, które by mogły negatywnie wpłynąć na klejenie.

Z tego też powodu bardzo ważnym elementem przy przygotowaniach będzie wyczyszczenie wszystkich paznokci, a najlepiej nadawał się do tego będzie dobry zmywacz do paznokci. Aktualnie dostępnych jest parę rodzajów zmywaczy, dlatego w każdym przypadku należy dopasować najlepszy do potrzeb. Tradycyjne zmywacze, używane od dawna, najczęściej zawierają w swoim składzie sporą ilość acetonu. Substancja ta radzi sobie bardzo skutecznie z większością lakierów, ale przy jej używaniu należy zachować sporo ostrożności. Aceton bowiem jest dość agresywny, i w przypadku delikatniejszych paznokci spowodować może jakieś ich uszkodzenia.

Nie wszystkim odpowiadał też będzie jego mocny, wyrazisty zapach. Jednak jeśli potrzebny będzie jakiś łagodniejszy zmywacz do paznokci, to także jest parę możliwości. Takie zmywacze zawierają w swoim składzie octan etylu lub butylu, związki nie są tak mocne, ale w większości przypadków wystarczą bez problemów. Jeżeli paznokcie należy przygotować pod manicure hybrydowy, to trzeba zwrócić swoją uwagę na to, aby użyty zmywacz nie pozostawiał żadnej powłoki. Taka warstwa ograniczyć by bowiem mogła przyczepność lakieru, i w rezultacie odpadanie później tego, co się naklei. W sklepach znajdzie się bez problemów zmywacze dedykowane właśnie pod hybrydy.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz