Ankiety psychologiczne jako instrument badania przyszłych pracowników

W obliczu przebiegających zmian na całym świecie następuje dużo rozmaitego typu przeobrażeń w większości dyscyplin życia człowieka. To także dotyczy aktywności psychologów, jacy dostosowują się do innowacyjnych czasów oraz wychodzą vis-a-vis pacjentowi. To znaczy chodzi o to, że wielu z nich oferuje usługi poprzez internet, widząc w tym swoją szansę na szybsze dotarcie do potencjalnego klienta.

W tej sytuacji psycholog może szybko się skontaktować z kimś, kto mieszka paręset kilometrów dalej. Tak jak widać, w tych okolicznościach problem odległości nie istnieje. Ten sposób komunikowania może równocześnie wynikać stąd, iż dla pacjenta nie jest łatwo odsłonić się przed psychologiem w celu opowiedzenia o swoich przeszkodach, jako że to stanowi przeważnie nadzwyczaj stresujące przeżycie. Równolegle to rozwiązanie – komunikacja przez internet -wiąże się z wieloma korzyściami. Z całą pewnością świadczy wygodę, ponieważ pacjent nie musi opuszczać domu, innymi słowy miejsca, jakie porządnie zna, ani jakoś zwłaszcza przygotowywać się do spotkania.

Na domiar tego może czuć się bardziej anonimowo, co na ogół skłania do większej śmiałości, aby opowiedzieć wprost o głęboko skrywanych sprawach, krępujących, wstydliwych kłopotach, albowiem podczas całego spotkania pacjent może zataić się za nieprzenikliwym parawanem monitora komputera. I dopiero później bywa, iż pacjent podejmuje decyzję o zmianie sposobu leczenia. O ile w znaczących miastach, przykładowo – psycholog radom, nie ma z tym większego problemu, czego niestety nie da się ogłosić o mniejszych miejscowościach. Tak w takim razie to także ma prawo być powód, dla którego tak wielu wybiera internet. W ten sposób jest o wiele łatwiej i wygodniej dotrzeć do psychologa, szczególnie komuś, kto pochodzi z małej miejscowości, a pożąda pomocy lub porady.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz