Zakup domu bliźniaczego – czy opłaca się rozważać taką opcję

Obecnie ilość oferowanych w sprzedaży projektów domów jednorodzinnych powoduje, że w zasadzie każdy prędzej czy później znajdzie coś wymarzonego. Klienci oprócz standardowych budynków wybierają coraz częściej także projekty domów bliźniaczych. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, lecz dzisiaj z powrotem zaczyna wracać jego popularność, tak więc warto zapoznać się z jego zaletami i wadami.

Przede wszystkim domy bliźniaki mają jedną wspólną ścianę, ale są dwoma oddzielnymi lokalami. Również działka jest podzielona na dwie mniej więcej równe części, i z reguły każda będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Tego typu konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, zarówno wiążące się z zakupem działki, jak też wybudowaniem budynku.

Wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnego materiału, a także znacznie mniej prac budowlanych czy wykończeniowych. W skali całej inwestycji przełożyć się to może nawet na kilkanaście procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem konkretną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, na przykład na mniejszych rachunkach za grzanie czy konieczne do wykonania remonty. Decydując się na takie rozwiązanie pamiętać należy, że bardzo blisko mieć się będzie sąsiada. Jeżeli się trafi ktoś mało sympatyczny, to takie sąsiedztwo może być mocno uciążliwe. Ale jeśli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, na przykład do pilnowania domu podczas nieobecności.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz