Od czego zależy opłata wypożyczenia auta?

Podejmując decyzje o pożyczeniu auta należy detalicznie i w miarę posiadanych możliwości technicznych uczynić stan techniczny auta. W pierwszej kolejności należy dokonać oglądu zewnętrznej karoserii samochodu pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a też innych śladów defektów mechanicznych. Istotne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Pomimo, iż trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego detalów ukrytych, to jednak warto przed wypożyczeniem auta poprosić osobę obsługującą oraz możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W wypadku, kiedy samochód posiada ewidentne oraz dostrzegalne ślady uszkodzeń, należy to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego typu czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu samochodu do wypożyczalni, jej zatrudniony zakwestionuje stan techniczny pojazdu czy też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze wolno oprzeć się na treści protokołu bądź umowy.

Oszacowanie stanu technicznego auta jest także wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie niepokoić się przeszkodami związanymi z jego awarią i potrzebą wymiany na inny pojazd zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet wówczas, gdy umowa wypożyczenia wozu zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw ewentualnych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz