Naturalny łupek dachowy – idealnie nadający się do wykorzystania na dachu i elewacji budynku

Naturalny łupek dachówkowy idealnie nadaje się do wykorzystania na dachach oraz fasadzie domu. Przedsiębiorstwo SSQ Group zajmuje się jego dostarczaniem dla budownictwa, projektantów i klientów prywatnych, wskazując na wszystkie walory tej skały sedymentacyjnej. Taki materiał jest dostarczany z polecanych kopalni hiszpańskich, wobec czego architekci i wykonawcy, którzy zdecydowani są na jego kupno mają zapewnienie, że otrzymują materiał certyfikowany, doskonale sprawdzający się w zadaniach, jakie zostały dla niego przewidziane.

Dowożąc łupek na dach przedsiębiorstwo zapewnia najwyższą wartość użytkową materiału w trzech gatunkach, który wywodzi się z dwóch kopalni w Hiszpanii oraz jednej z Argentyny, w której wydobywany jest łupek fyllitowy. Fyllit wykazuje doskonałe wskaźniki pod względem technicznym, szczególnie pod względem uodpornienia na czynniki atmosferyczne. Wybierając łupek elewacyjny można zauważyć, iż cechuje go ciekawy ton kolorostyczny: popielaty przenikający w ciemną zieleń.

Zauważalny jest również unikatowy, satynowy rozbłysk z błyszczącymi kryształkami mikowymi. Łupek Riverstone wypełnił branżowe wymagania, bo uzyskał klasę S1, gwarantującą minimalny spodziewany czas eksploatacji na siedemdziesiąt pięć lat. Z uwagi na wysokie parametry twardości, gęstości oraz wytrzymałości fyllit polecany jest do każdego typu elewacji bądź pokrycia dachowego. Nawet po zetknięciu z uciążliwymi warunkami pogodowymi wyrób ten nie zmieni estetyki powierzchni.

Dostępne są również hiszpańskie gatunki: Del Carmen i Domiz. Del Carmen to tradycyjnie prezentujący się łupek z wyraziście zaznaczoną strukturą, jakiego kolorystyka nie wyblaknie nawet po dłuższej ekspozycji na słońce. Łupek Domiz wykopywany jest jedynie dla wskazanej marki. Cechują go ciekawe odcienie, które przechodzą od granatowego do ciemniejszego grafitu. Klienci mają do wyboru 3 typy łupka kamiennego: Riverstone, Del Carmen i Domiz. Jeżeli natomiast nie są przekonani, jaki materiał pod względem wybarwienia i przede wszystkim specyfikacji będzie najodpowiedniejszy, eksperci z SSQ Group Polska udzielą przydatnych wskazówek.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz