Jakie zalety i wady mają ubrania uszyte z prawdziwego jedwabiu

Atłasy i koronki to odwieczny atrybut kobiecości. Obie tkaniny są niezwykle delikatne i stylowe. Znakomita większość kobiet lubi dotyk bardzo śliskiego materiału, delikatnie połyskującego w świetle i równie delikatnie spływającego po ciele. Jedwab ma tę niepodrabialną właściwość, że w kontakcie ze skórą daje odczucie chłodu. Z tego też powodu od lat jest jednym z bardziej ekskluzywnych materiałów odzieżowych.

Bardzo dobrze sprawdza się latem. Szyje się z niego zmysłowe krótkie sukienki, zalotnie falujące przy chodzeniu. Idealnie nadaje się również na długie, ultrakobiece kreacje, nadające się na wielką galę czy ważną imprezę. Delikatne fale, lekko spływające po ciele będą się zmysłowo poruszać razem z każdym ruchem. Wspaniale podkreślają grację kobiecej sylwetki. Na pewno kreacja uszyta z tej tkaniny nie zostanie niedostrzeżona. Jest jednak jeden kłopot, naturalny jedwab jest materiałem dość drogim. Dodatkowym utrudnieniem będzie też to, że ta tkanina bardzo się mnie.

Z tego też powodu niezbyt często spotyka się codzienne stylizacje uszyte w całości z prawdziwego jedwabiu. Jednak naprawdę warto ten materiał poznać, chociażby w kilku przykładowych wydaniach. Nawet tak niewielki drobiazg, jak jedwabna apaszka czy też jedwabna gumka do włosów często sprawią, że jakaś kobieta poczuje się wyjątkowa. Dotyk tej tkaniny to dotyk luksusu. Bardzo ładnym zamiennikiem może się tu ukazać satyna. Dzięki bardzo podobnej delikatności i połyskliwości nazywana też jest często jedwabiem sztucznym. Przede wszystkim dlatego, że jest tak samo lejąca jak prawdziwy jedwab i podobnie się układa na ciele.

Satyna także jest delikatna i wygodna do noszenia. Jest oczywiście znacznie tańsza od jedwabiu. Jej mankamentem jest jednak mniejsza odporność na mechaniczne uszkodzenia. Lecz przeważnie się z niej szyje eleganckie elementy garderoby oraz piżamy czy pościel. Delikatny materiał chłodzi podobnie jak naturalny jedwab. Jest także wygodna w noszeniu i tak samo przewiewna. Lekka i elegancka pościel lub satynowa piżama to wspaniałe rozwiązanie w cieplejsze dni lata. Daje ochłodę i świetnie się sprawdza podczas długich godzin spędzonych w wygodnym łóżku.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz