Jakie są zadania we współczesnym świecie logistyki i transportu

Bezpośredni wpływ transportu na PKB wynosi jedynie parę procent, to jednak w praktyce branża ta jest odpowiedzialna za połowę naszej gospodarki. Bierze się to z faktu, że bez sprawnego przepływu towarów inne branże nie mogłyby funkcjonować odpowiednio sprawnie, dotyczy to na przykład handlu czy produkcji. We współczesnym świecie granice są już dawno zatracone. Wiele firm z uwagi na koszty przeniosło fabryki do dalekiej Azji, skąd wyprodukowane rzeczy są wysyłane statkami do odbiorców docelowych.

Niekiedy mają do przebycia do kilkunastu tysięcy kilometrów, co zajmuje nawet kilka tygodni. Po morzach i oceanach pływa duża ilość tych ogromnych statków, spośród których część ma prawie czterysta metrów na długość. Do obsługi kontenerowców jest potrzebna infrastruktura, co będzie oznaczało rozbudowanie portów zarówno miejsca do rozładunku, jak też drogi dojazdowe i linie kolejowe. Następnym elementem jest sieć dróg i autostrad, którymi rozładowane kontenery rozwożone zostają do końcowych klientów. Do tego służą zarówno duże tiry, transportujące całe kontenery, jak również nieco mniejsze samochody dostawcze, na których znajduje się tylko część ładunku. Te ostatnie spełniają również bardzo ważną rolę jeśli chodzi o obsługę transportu lokalnego. On również ma przecież bardzo duże znaczenie, co widać zresztą dobrze jak ktoś przyjrzy się dokładniej ulicom naszych miast.

Branża transportowa jest niezbędna jeśli chodzi o zapewnienie sprawnego działania przedsiębiorstw i firm. Lecz też ma ogromny wpływ na rynek pracy, bowiem zatrudnienie w niej znajdują osoby z wielu różnych zawodów. Poza kierowcami, jacy z pewnością od razu będą się kojarzyli z transportem, będą też potrzebni przecież ludzie do obsługi rozładunków, logistyki czy serwisu pojazdów. Jeśli ktoś będzie się bardziej interesował tym tematem, to sporo ciekawych informacji może wyszukać w sieci. Wystarczy że wpisze w wyszukiwarce słowa wady transportu intermodalnego, a następnie przejrzy strony które zostały zwrócone.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz