Jaki plusy i minusy ma uruchomienie bloga dla swojej firmy

Blogi zaliczają się do niezwykle popularnych rodzajów serwisów internetowych, szacuje się że nawet do kilkunastu procent wszystkich stron ma właśnie taką formę. Ich popularność wynika między innymi z prostego uruchomienia, bez konieczności dużych nakładów finansowych. Jedną z najczęściej wykorzystywanych platform do zarządzania blogami jest bowiem WordPress, za jaki nie trzeba ponosić żadnej opłaty. Jeżeli więc ktoś chce utworzyć własny blog, to będzie miał do opłacenia zakup domeny oraz hostingu. W związku z tym że WordPress jest bardzo popularnym narzędziem, to nad różnymi dodatkami do niego cały czas pracuje wielu grafików i programistów. Dużą jego zaletą są możliwości rozbudowy. Wiele funkcjonalności, jakie rozszerzają znacząco możliwości tej platformy, jest dostępna w formie prostych do instalacji wtyczek. Za część takich wtyczek będzie trzeba wnieść jakąś opłatę, ale zdecydowana ich większość może być używana przez wszystkich.

Tak samo z graficznymi szablonami, których ilość także jest ogromna, skorzystać mogą z jakiegoś darmowego lub wybrać wśród komercyjnych. Szablonami graficznymi, wtyczkami, oraz wszystkim co zawiera blog można bardzo prosto i wygodnie administrować z poziomu intuicyjnego panelu. Jest to kolejny duży plus WordPressa, szczególnie dla autorów nie mających specjalnego doświadczenia technicznego. W zasadzie wszystko można ustawić przy pomocy dostępnych opcji, bez potrzeby wykonywania prac związanych z programowaniem. Tak samo to dotyczy procesu instalacji, na którą potrzeba przeznaczy co najwyżej godzinę, i już po tym czasie można umieszczać pierwsze artykuły.

Do ich przygotowywania projektanci platformy przewidzieli wygodny w użyciu edytor wizualny, z możliwością wstawiania znaczników składni HTML. Nie będzie również problemem, żeby wygodnie dołożyć nową grafikę, zdjęcie czy nawet film. Oczywiście pamiętać należy, że wszystko to wspiera autorów, ale tak naprawdę i tak największą rolę odgrywają odpowiednio przygotowane wpisy, takie jak na przykład publikowane w serwisie https://www.mocwiedzy.com/.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz