Jak dobrać najlepiej felgi aluminiowe do swojego samochodu

Dla niejednej osoby felgi w samochodzie przypominają buty, w jakich chodzi się na co dzień, to właśnie one mogą sporo zaświadczyć o właścicielu. Rzecz jasna większość kierowców nie zwraca na to specjalnej uwagi, zostając przy tym, co otrzymali w seryjnym wyposażeniu. Lecz jeśli się pojawi konieczność zakupu nowego kompletu, na przykład z powodu używania letnich i zimowych kół, to należy się trochę przy takim wyborze zastanowić. W sprzedaży jest bowiem taka ilość odmian felg, że bez specjalnych nakładów da się zrobić, żeby samochód będzie całkowicie inaczej wyglądał.

Po pierwsze należy ustalić sobie budżet, który będzie przeznaczony na nowe zakupy. Najmniej kosztują felgi stalowe, ale przy nich nie ma wielkich możliwości stylistycznych, chyba że ktoś zdecyduje się na założenie kołpaków. Dużo więcej pod tym względem oferują felgi JR Wheels aluminiowe, jakie można dostać w naprawdę dużej liczbie wzorów. Ale też i kolorów, bowiem w ofercie wielu producentów znajdują się nie tylko felgi concaver w kolorze srebrnym, lecz również i w innych barwach.

Można też znaleźć firmy, które personalizują felgi na życzenie klienta, malując je na wskazany kolor. Przy takim rozwiązaniu liczyć się trzeba z dodatkowym kosztem, ale tym sposobem da się idealnie zgrać kolo nadwozia oraz kół. Podczas wyboru felg duże znaczenie ma ich wygląd. Ten warto dobrać do rodzaju samochodu, bowiem nie każdy spasuje do każdego auta. A kiedy się już takie superlekkie felgi SL02 kupi i zamontuje, to z wymianą może być sporo problemów.

Wielu posiadaczy samochodów decyduje się też na montowanie felg o większej średnicy czy szerokości. Uważać przy tym trzeba na dwie istotne kwestie. Przede wszystkim przy większych średnicach należy zastosować opony o niskim profilu, zapewniające identyczne właściwości jazdy jak oryginalne. Poza tym koła po montażu nie mogą wystawać poza obrys nadkoli, bo wtedy nie będzie to zgodne z przepisami prawnymi i można się narazić na problemy w przypadku kontroli.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz