Instalacja elektryczna w domu – na co zwracać uwagę

Wygodne korzystanie z domu czy mieszkania to potrzeba dbania o wiele różnych obszarów. Jeden z nich to elektryczna instalacja, która nieprawidłowo zaprojektowana może narobić wielu problemów i kłopotów. Zwłaszcza w przypadku starszych lokali mogą być problemy z właściwą liczbą gniazdek i kontaktów, ponieważ ileś lat temu nie było tak dużej ilości rozmaitych sprzętów do obsługi. I wtedy na podłogach pojawiają się przedłużacze i rozdzielki, które nie tylko nie prezentują się ładnie, lecz również mogą być powodem potknięcia. Dlatego też jeśli ktoś będzie planował kompleksowy remont w mieszkaniu lub też jest w trakcie wykańczania całkiem nowego, to pomyśleć powinien również o tym, aby odpowiednio przerobić instalacje elektryczne łódź.

Niekiedy nie trzeba będzie w to wkładać dużo pracy, a zyska się dzięki temu znacznie więcej funkcjonalności i wygody. W przypadku takich przeróbek ważne jednak będzie to, aby wykonać wszystko zgodnie z istniejącymi zasadami i normami. Wszelakie błędy mogą być bardzo niebezpieczne, i spowodować pożar czy porażenie. Z tego też powodu takimi pracami zajmować się powinna wyłącznie sprawdzona firma elektryczna łódź, pracownicy której posiadają niezbędne uprawnienia. Zanim jednak ktoś się weźmie za kucie w ścianach, to wcześniej powinien zaplanować sobie odpowiednio rozłożenie wszystkich gniazdek.

Generalnie znajdować się one powinny niedaleko miejsc, w jakich ustawione będą poszczególne urządzenia, a tych w ostatnich czasach nie będzie brakować. W przypadku pokojów i salonów z pewnością co najmniej jedno z gniazdek znajdować się powinno obok łóżka, a także na ścianie, na jakiej będzie wisiał telewizor. Kolejne parę może się przydać w kuchni, w jakiej przeważnie znajduje się czajnik i lodówka, ale też i ekspres do kawy, zmywarka czy okap. Dużo uwagi trzeba zwrócić przy projektowaniu łazienki, z uwagi na ryzyko zalania wodą. Wszystkie kontakty należy umieszczać w niej w takich miejscach, aby ograniczyć jak najbardziej ryzyko porażenia.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz