Dlaczego sprzedaż kamienicy jest trudniejsza niż normalnego mieszkania

Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego to zupełnie inne wyzwanie niż sprzedaż normalnego mieszkania czy domu, i to z wielu powodów. Po pierwsze mowa tu jest o znacznie większych kwotach, bowiem niejednokrotnie takie sprzedaże dotyczą powyżej kilkunastu milionów. To automatycznie znacząco zmniejsza liczbę ewentualnych kupców, gdyż przeważnie będą to inwestorzy planujący później zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków dochodzi jeszcze skomplikowany status prawny, związany na przykład z tym że budynek ma paru właścicieli, jacy muszą w jakiś sposób się porozumieć.

Z tego też powodu jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i będzie ją chciał sprzedać, to powinien to raczej zrobić z pomocą jakieś profesjonalnej firmy. Z wyszukaniem tego typu firmy nie powinno być dużego problemu, wystarczy w oknie wyszukiwarki podać słowa kamienice katowice i przejrzeć otrzymane wyniki. Część takich firm działa wyłącznie w jakimś określonym regionie, ale są również takie, jakie działają w całym kraju. Za nawiązaniem współpracy z takimi firmami przemawia parę rzeczy. Przede wszystkim jeżeli się one wyspecjalizowały w sprzedawaniu kamienic, budynków wielorodzinnych czy lokali biurowych, to mają duże doświadczenie i rozeznanie na rynku.

Są w stanie między innymi odpowiednio się zająć wszystkimi sprawami formalnymi związanymi z przygotowaniem budynku do sprzedaży, nawet wtedy kiedy się pojawią jakieś problemy prawne. Nie każdy właściciel będzie miał na to czas a co ważniejsze umiejętności, a jakieś pomyłki mogą opóźnić proces sprzedaży lub go wręcz zatrzymać. Dlatego zdanie się tu na zawodowców jest bardzo korzystne, ponieważ odpadnie mnóstwo pracy nad przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje także mają dużo więcej możliwości dotarcia do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko poprzez reklamę w prasie branżowej i internecie, ale również przez liczne kontakty, które w tym akurat biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz