Czy opłaca się swojego bloga zrobić na WordPressie

W sieci internetowej coraz powszechniejsze stają się najróżniejsze blogi. Charakter tych blogów jest zróżnicowany, niektórzy autorzy skupiają się wyłącznie na jednym temacie i z niego publikują swoje artykuły, inni za to wolą postawić na dużo szerszy zakres zagadnień. Do tych ostatnich można chociażby zaliczyć serwis https://www.uxux.pl/, w którym odwiedzający przeczytają ciekawe publikacje z wielu branż.

Jednak aby takim blogiem dało się wygodnie i bezproblemowo zarządzać, to należy wybrać odpowiednią platformę, na jakiej zostanie on uruchomiony. Obecnie najbardziej popularny i najczęściej wykorzystywany jest WordPress, co nietrudno przecież zrozumieć z uwagi na jego szereg zalet. Nie bez podstaw na WordPressa mówi się blogowa platforma, ponieważ został on stworzony właśnie do tego celu.

Dalej bardzo dobrze sobie radzi z takimi zadaniami, lecz możliwości jego wykorzystania są obecnie znacznie większe. Do Wodpressa zrobiona została ogromna liczba najróżniejszych dodatków i wtyczek, znacząco poszerzających jego funkcjonalności. Można na nim nie tylko uruchomić dużą firmową stronę, lecz również zaawansowany sklep internetowy. Dla właścicieli blogów istotne jest to, że praktycznie całą instalację i konfigurację można wykonać bez żadnych prac programistycznych. Do kompleksowego zarządzania służy wygodny administracyjny panel, przy pomocy jakiego można łatwo dokładać nowe kategorie czy wpisy.

Przy pomocy wcześniej wspomnianych wtyczek da się też łatwo rozszerzać serwis o nowe funkcje. Wystarczy je zainstalować, żeby z panelu mieć dostęp do pełnej konfiguracji. Ta ogromna prostota w zarządzaniu jest bardzo ważna dla początkujących blogerów, bowiem nie będzie od nich wymagać specjalistycznej wiedzy. Również to dotyczy wyglądu, co jest kolejnym dużym plusem tej platformy. W internecie można znaleźć duże ilości rozmaitych skórek, które także należy zainstalować i za pomocą jednego kliknięcia można zmienić wygląd całości. Rzecz jasna sam WordPress jest za darmo, lecz za niektóre wtyczki czy skórki należy coś zapłacić.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz