Laserowe czyszczenie jako świetna metoda na czyszczenie elewacji

Wraz z upływem czasu na powierzchniach przedmiotów zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zanieczyszczenia. Szczególnie to dotyczy sytuacji, gdy te przedmioty nie są używane, wtedy w szybkim tempie zaczyna być widoczna na powierzchni warstwa osadów lub rdza. Żeby dany przedmiot wrócił do użytkowania, to trzeba pozbyć się jakoś tej warstwy.

Przy elementach metalowych, pokrytych warstwą rdzy, całkiem niedawno jeszcze wykorzystywano przede wszystkim piaskowanie. Ta technika polega na tym, że zanieczyszczona powierzchnia przedmiotu uderzana zostaje malutkimi kulkami ze stali, które są rozpędzane do do dużej prędkości. Dzięki temu wierzchnia powłoka z zanieczyszczeń i nalotów zostaje skutecznie usunięta, aż do bazowego materiału. Jednak z powodu tego, że metoda ta jest inwazyjna, to w części przypadków dojść może do niedużych uszkodzeń struktury. Przy wielu elementach nie będzie to miało żadnego znaczenia, lecz znajdą się jednak takie, w przypadku jakich oczekiwania jakościowe są znacznie większe.

Wtedy dużo bardziej korzystne będzie czyszczenie laserowe, ta technika od dawna jest znana na rynku, a obecnie zaczęła się cieszyć rosnącą popularnością. Wykorzystywane są w niej odpowiednie modele laserów, których moc da się bardzo precyzyjnie regulować, dopasowując ją do rodzaju materiału i powierzchni do czyszczenia. Dużym plusem tego rozwiązania jest to, że nie będzie ono powodować mechanicznych uszkodzeń. Równocześnie prace są realizowane znacznie wygodniej i szybciej.

Nie ma konieczności rozbierania elementów konstrukcji, czym należy się zająć przed piaskowaniem, a wszystko można zrobić w dowolnym miejscu. Dzięki temu czyszczenie laserowe zdecydowanie bardziej się sprawdzi w większości przypadków, będzie dużo bardziej wygodne, sprawniej zrobione, a często również tańsze niż tradycyjne piaskowanie. Z uwagi na krótki czas impulsu czyszczone powierzchnie się nie nagrzewają, sam proces czyszczenia wykonywane jest bez hałasu. Nie jest również nic przy nim dodatkowo potrzebne, przykładowo sprężone powietrze, woda czy ścierniwa.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Dodaj komentarz
You May Also Like